Monday, 22 October 2012

10.11.2012 - 2 warsztaty w Warszawie!

Po raz drugi i ostatni w tym roku mam zaszczyt zaprosić na Mixed-mediowe warsztaty, które poprowadzę w Warszawie, w Pracowni Sztuk Różnych - Manufabricum (Konopacka 17/19), prowadzonej przez fantastyczną, utalentowaną Wolfann:)
Poniżej zamieszczam plan - i oczywiście serdecznie zapraszam do zapisów i zaklepywania sobie miejsc:)


Warsztaty pod patronatem 7 Dots Studio

Opis warsztatów:

Sobota, 10.11.2012 godz. 10.00:
Industrialny Barok - "Stampunk love"
Industrialny Barok  warsztaty mixedmediowo – scrapbnookingowe, których wspólnym mianownikiem jest wielowarstwowość, bogactwo techniczne, praca z szeroką gamą mediów oraz obfitość różnorodnych elementów użytych do konstrukcji prac. Industrialny Barok to brudzenie palców, uruchomianie wyobraźni i przekraczanie granic. 

Grunge, czyli „śmieciowanie” jest stylem, który w mojej opinii jest kwintesencją zabawy: treścią, formą i szczegółem. Na projektach tego typu mogłoby się znaleźć praktycznie wszystko, co trafi twórcy w ręce. Ten styl jest najczęściej definiowany jako ciężki, „męski”, techniczny – ja chciałbym pokazać Wam jednak jego inną stronę – tę bogatą, szaloną i - być może - bardziej kobiecą? Może nazwijmy ją umownie - industrialnym barokiem... 
 Podczas tych warsztatów zamierzam przekonać Was o tym, że stworzenie pracy zahaczającej o styl grunge wcale nie jest trudne. Postaram się udowodnić, że w scrapbookingu ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność, a codzienne przedmioty są doskonałym dodatkiem do naszych prac... co więcej, to właśnie one dodają im charakteru. W trakcie zajęć pokażę przykłady projektów z tego nurtu, przedstawię swoje doświadczenia w komponowaniu layoutów i przedstawię techniki, dzięki którym można otrzymać inspirujące efekty. Wyjaśnię jak zastosować wybrane materiały i media tworząc wraz z uczestnikami pełny, „barokowy” scrap - krok po kroku. 
„Industrialny Barok” to warsztaty, które pozwalają opanować wiele popularnych – i mniej popularnych technik, spróbować różnorodnych farb, mediów i niekonwencjonalnych połączeń – to czysta przyjemność komponowania, zapadania się w kolejne warstwy, budowania struktury i koloru.

"Steampunk love" to warsztat oparty o techniki takie jak użycie masek, warstwowanie i postarzanie, zastosowanie żelów strukturalnych oraz  kolorowych sprayów i farb akrylowych. Ciężkie, grungowe dodatki mieszają się tutaj z delikatnymi kwiatami, koronką oraz całą paletą "niepotrzebnych drobiazgów".
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.
Orientacyjny czas warsztatów: 4 h
Cena: 150 zł/osoba.
Ilość miejsc: 15 Dostępnych: 11 
(minimum:8) Decyduje kolejność wpłat.
Sobota, 10.11.2012 godz. 15.00:
"Lost in the Paperworld"
Warsztat kolażowo-mixmediowy ( z użyciem papierów i skrawków gazetowych, kolorowych mediów, stempli, masek... i nie tylko!)

Każda z nas ma słabość do papieru: mogą to być piękne, wzorzyste papierki do scrapbookingu,mogą to być neutralne tła, mogą być to wspaniałe stare gazety i foldery upolowane na targu staroci... albo też przeglądane przez nas codziennie gazety. Papier inspiruje. Jest idealnym, wielozadaniowym tworzywem – jest cierpliwy i poddaje się łatwo wszelkiej obróbce, ponadto posiada treści, które stają się integralna częścią naszej twórczej kreacji. Kolaż jest tą formą wyrazu, która bez papieru w zasadzie traci swoją rację bytu – jest hołdem składanym papierowi i treściom przez niego przenoszonym, W kolażu papiery zaczynają żyć swoim drugim, często nawet bardziej wartościowym „życiem”.
Ilu twórców – tyle pomysłów na kolażowanie. Ja chciałabym namówić Was do łączenia i mieszania technik: w kolażach doskonale sprawdzą się i farby, i maski, i stemple, i tusze... Jest tam miejsce dla techniki z pogranicza decoupage i scrapbookingu, jest miejsce na wszelkiego rodzaju papierów, ścinków, fotografii.
Podczas warsztatu każdy z uczestników stworzy swój własny, unikalny kolaż mixmediowy, w którym spróbujemy nie tylko warstwowego naklejania, ale też podmalowywania i cieniowania z użyciem kolorowych sprayów, akwareli i gessa. Wspólnie wkomponujemy między papiery postacie wycięte z fotografii lub zdjęć gazetowych sprawiając, że staną się integralną częścią kompozycji. Będziemy doskonale się bawić znaczeniami, obrazami i technikami – bo zabawa przecież jest najważniejsza w tworzeniu!
Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość pracy z materiałami, których sama używam na co dzień – znalezionych na starociach, wyprodukowanych przez naszych rodzimych producentów a także papierami i mediami najbardziej znanych firm zachodnich.
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

Orientacyjny czas trwania zajęć: 4h
Cena: 120 zł/osoba. 
Ilość miejsc: 15 Dostępnych: 7

Zapisy - trwają do 2.11.2012 lub wyczerpania miejsc.
Proszę o jednoczesne wpisy pod tym postem oraz maila wraz z podaniem ewentualnego nicka internetowego (ułatwia mi to rozpoznanie zgłaszających się!)tworzysko@gmail.com.
Dziękuję i zapraszam!

8 comments:

Tusia said...

Lost in the paperworld - poproszę bardzo :) :*

Agnieszka - Anna said...

poproszę o zapisanie mnie na "Lost in the Paperworld" :)

karola said...

Poproszę Industrialny Barok - "Stampunk love":)

Anonymous said...

To ja poproszę o wpis na oba warsztaty! :)

Basia Jurczyk

Licho_Nie_Spi said...

Ponieważ industrial barok mam za sobą, to poproszę o "Lost in the Paperworld"...

Borabbo garagalicano said...

THIS SUPER CUTE LOVE ALL THE MIXED MEDIA AND I THINK THAT SCARY PHOTO WAS YOU !! SUPER CUTE

Czekoczyna said...

Lost in paperworld, ja koniecznie! Prawie bym przeoczyła.

Pszmaja said...

To ja zapisuję się na Industrialny Barok

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...