Monday, 22 October 2012

10.11.2012 - 2 warsztaty w Warszawie!

Po raz drugi i ostatni w tym roku mam zaszczyt zaprosić na Mixed-mediowe warsztaty, które poprowadzę w Warszawie, w Pracowni Sztuk Różnych - Manufabricum (Konopacka 17/19), prowadzonej przez fantastyczną, utalentowaną Wolfann:)
Poniżej zamieszczam plan - i oczywiście serdecznie zapraszam do zapisów i zaklepywania sobie miejsc:)


Warsztaty pod patronatem 7 Dots Studio

Opis warsztatów:

Sobota, 10.11.2012 godz. 10.00:
Industrialny Barok - "Stampunk love"
Industrialny Barok  warsztaty mixedmediowo – scrapbnookingowe, których wspólnym mianownikiem jest wielowarstwowość, bogactwo techniczne, praca z szeroką gamą mediów oraz obfitość różnorodnych elementów użytych do konstrukcji prac. Industrialny Barok to brudzenie palców, uruchomianie wyobraźni i przekraczanie granic. 

Grunge, czyli „śmieciowanie” jest stylem, który w mojej opinii jest kwintesencją zabawy: treścią, formą i szczegółem. Na projektach tego typu mogłoby się znaleźć praktycznie wszystko, co trafi twórcy w ręce. Ten styl jest najczęściej definiowany jako ciężki, „męski”, techniczny – ja chciałbym pokazać Wam jednak jego inną stronę – tę bogatą, szaloną i - być może - bardziej kobiecą? Może nazwijmy ją umownie - industrialnym barokiem... 
 Podczas tych warsztatów zamierzam przekonać Was o tym, że stworzenie pracy zahaczającej o styl grunge wcale nie jest trudne. Postaram się udowodnić, że w scrapbookingu ogranicza nas tylko nasza własna kreatywność, a codzienne przedmioty są doskonałym dodatkiem do naszych prac... co więcej, to właśnie one dodają im charakteru. W trakcie zajęć pokażę przykłady projektów z tego nurtu, przedstawię swoje doświadczenia w komponowaniu layoutów i przedstawię techniki, dzięki którym można otrzymać inspirujące efekty. Wyjaśnię jak zastosować wybrane materiały i media tworząc wraz z uczestnikami pełny, „barokowy” scrap - krok po kroku. 
„Industrialny Barok” to warsztaty, które pozwalają opanować wiele popularnych – i mniej popularnych technik, spróbować różnorodnych farb, mediów i niekonwencjonalnych połączeń – to czysta przyjemność komponowania, zapadania się w kolejne warstwy, budowania struktury i koloru.

"Steampunk love" to warsztat oparty o techniki takie jak użycie masek, warstwowanie i postarzanie, zastosowanie żelów strukturalnych oraz  kolorowych sprayów i farb akrylowych. Ciężkie, grungowe dodatki mieszają się tutaj z delikatnymi kwiatami, koronką oraz całą paletą "niepotrzebnych drobiazgów".
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.
Orientacyjny czas warsztatów: 4 h
Cena: 150 zł/osoba.
Ilość miejsc: 15 Dostępnych: 11 
(minimum:8) Decyduje kolejność wpłat.
Sobota, 10.11.2012 godz. 15.00:
"Lost in the Paperworld"
Warsztat kolażowo-mixmediowy ( z użyciem papierów i skrawków gazetowych, kolorowych mediów, stempli, masek... i nie tylko!)

Każda z nas ma słabość do papieru: mogą to być piękne, wzorzyste papierki do scrapbookingu,mogą to być neutralne tła, mogą być to wspaniałe stare gazety i foldery upolowane na targu staroci... albo też przeglądane przez nas codziennie gazety. Papier inspiruje. Jest idealnym, wielozadaniowym tworzywem – jest cierpliwy i poddaje się łatwo wszelkiej obróbce, ponadto posiada treści, które stają się integralna częścią naszej twórczej kreacji. Kolaż jest tą formą wyrazu, która bez papieru w zasadzie traci swoją rację bytu – jest hołdem składanym papierowi i treściom przez niego przenoszonym, W kolażu papiery zaczynają żyć swoim drugim, często nawet bardziej wartościowym „życiem”.
Ilu twórców – tyle pomysłów na kolażowanie. Ja chciałabym namówić Was do łączenia i mieszania technik: w kolażach doskonale sprawdzą się i farby, i maski, i stemple, i tusze... Jest tam miejsce dla techniki z pogranicza decoupage i scrapbookingu, jest miejsce na wszelkiego rodzaju papierów, ścinków, fotografii.
Podczas warsztatu każdy z uczestników stworzy swój własny, unikalny kolaż mixmediowy, w którym spróbujemy nie tylko warstwowego naklejania, ale też podmalowywania i cieniowania z użyciem kolorowych sprayów, akwareli i gessa. Wspólnie wkomponujemy między papiery postacie wycięte z fotografii lub zdjęć gazetowych sprawiając, że staną się integralną częścią kompozycji. Będziemy doskonale się bawić znaczeniami, obrazami i technikami – bo zabawa przecież jest najważniejsza w tworzeniu!
Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość pracy z materiałami, których sama używam na co dzień – znalezionych na starociach, wyprodukowanych przez naszych rodzimych producentów a także papierami i mediami najbardziej znanych firm zachodnich.
Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

Orientacyjny czas trwania zajęć: 4h
Cena: 120 zł/osoba. 
Ilość miejsc: 15 Dostępnych: 7

Zapisy - trwają do 2.11.2012 lub wyczerpania miejsc.
Proszę o jednoczesne wpisy pod tym postem oraz maila wraz z podaniem ewentualnego nicka internetowego (ułatwia mi to rozpoznanie zgłaszających się!)tworzysko@gmail.com.
Dziękuję i zapraszam!

8 comments:

Tusia said...

Lost in the paperworld - poproszę bardzo :) :*

Agnieszka - Anna said...

poproszę o zapisanie mnie na "Lost in the Paperworld" :)

karola said...

Poproszę Industrialny Barok - "Stampunk love":)

Anonymous said...

To ja poproszę o wpis na oba warsztaty! :)

Basia Jurczyk

Licho_Nie_Spi said...

Ponieważ industrial barok mam za sobą, to poproszę o "Lost in the Paperworld"...

Borabbo garagalicano said...

THIS SUPER CUTE LOVE ALL THE MIXED MEDIA AND I THINK THAT SCARY PHOTO WAS YOU !! SUPER CUTE

Czekoczyna said...

Lost in paperworld, ja koniecznie! Prawie bym przeoczyła.

Pszmaja said...

To ja zapisuję się na Industrialny Barok