Sunday 20 November 2011

Męskie kolory - Male colors


Witajcie! Dzisiaj z koleżankami z DT sklepu Scrapki.pl zapraszamy na kolejny odcinek cyklu "Jak one scrapują?".  Tym razem naszą inspiracją są kolory: ja postanowiłam pokazać blejtram w mojej najulubieńszej, prawie czarnej kolorystyce:) Podzielę się też informacjami o moich innych "kolorowych zestawach" :)

Zacznijmy od kolażu, który przygotowałam na dzisiaj. Jak zapewne zauważyliście bardzo lubię czerń - praktycznie nie potrafię bez niej tworzyć!W każdej swojej pracy zawieram choć odrobinę tego koloru - tak jest i w tym przypadku: (collage na blejtramie "Male" - "Samiec").

Samiec - Male

Czarny kolor na te pracy to kombinacja kilku czynników, z których główną jest farba akrylowa. Użyłam jej zarówno do stworzenia tła, jak i podmalowania prawie gotowej pracy.Nałożenie cienkiej warstwy farby akrylowej na wierzch sklejonych dodatków ukazuje wszystkie ich detale, nadając pracy zdecydowanie bardziej teksturalny charakter:)

Zestaw kolorystyczny Glimer Mistów firmy Tattered Angels, który jest bazą dla tej pracy to oczywiście  Black Magic, Juniper, Dark Denim, Turqouise Blue, oraz Olive Vine.  Uwielbiam to ciemne, niebieskawe zestawienie: nadaje dramatyczny, tajemniczy klimat... i dobrze nadaje się, żeby oddać "męską" naturę;)


Inne moje ulubione zastawienie to ciepłe róże, żółty odcień pomarańczu oraz...hm... czarny? Doskonale prezentuje się w bardziej "dziewczęcych", romantycznych pracach:)

a oto przykład:


Bardzo też lubię spokojniejsze, dość zaskakujące zderzenie ciepłych odcieni złota i delikatnych zimnych niebieskości... nieagresywny zestaw przyjemny dla oka:)

a efekt?


Zazwyczaj tworząc swoje prace używam około 4-6 odcieni Glimer Mistów, nakładając je cierpliwie, etapami i sprawdzając efekty w trakcie, kończąc na najciemniejszych kolorach :)

Na koniec zapraszam do odwiedzenia blogów koleżanek z naszej grupy projektowej: Anai, Betik, Enczy, Mamuty, Zielonookiej i Tusi  czeka tam na was dużo więcej"kolorowych" projektów!

13 comments:

annes paperfun said...

Gorgeous! Lovely colours ♥
Thank you for showing us what colors you've used.
Hugs

Encza said...

Pięknie jak zawsze! Zachwycasz warsztatem i pomysłowością. Pozdrawiam:)

IWA said...

Zapiera dech!

Linda Brun said...

GBeautiful and cool. Think I need some new mist colors ;-) Hugs

corinne de france MARCH said...

très beau travail^^ j'adore les couleurs

Rae Cooper said...

Awesome and so much detail you totally inspire me <3

Guriana said...

cudna Jędrkowa praca...ale uwielbiam Cię w każdej palecie kolorystycznej:))

Gosik said...

świetna praca! uwielbiam Twoje tworzenie w każdej wersji, zawsze jest "magicznie" :) pozdrawiam!

france papillon said...

ok. i don't understand a word of this all. but who cares, i love what i'm seeing: yumminess!

Tinto said...

That's amazing stuff!

basiasz80 said...

Bardzo fajna praca i zestawienie kolorów.

Kate Yetter said...

This is AMAZING!! I love the monotone color palette with a hint of color!! So inspiring!

Marjie Kemper said...

Your work is AMAZING! I've just found your blog after France posted about you. Oooh, I wish I had hours to pore over all your creations. Will be back another time for sure. Love love LOVE your style, and I'm thrilled to have found you.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...