Tuesday, 7 April 2009

Święta minione... - past family gatherings...

zdjecia, do których wraca się z wielka przyjemnością - ja mam takich kilka, po dużej części są to stare rodzinne fotografie. Jest coś w tych niewyraźnych postaciach, dawno niemodnych ubraniach, twarzach, które pamięta się jak przez mgłę co każe mi je brać do ręki, przyglądać im się uważnie, coś co niezmiennie wywołuje u mnie uśmiech. Może to białe podkolanówki mojego taty? A może przyduża kokarda zdobiąca włosy mojej trzyletniej wtedy cioci? Rozwiane czarne włosy dziadka?
Prace z takimi zdięciami w zasadzie powstają same - mija chwila i już wiesz, gdzie każdy element powienien mieć swoje miejsce - tak było z tym eksperymentalnym tagiem akrylowym - wspomnieniem po świetach rodzinnych, dawno, dawno już minionych...
There are pictures, that are lovely to hold in your hand - I've got a couple, and most of them are old family photos taken by someone during the family gatherings. I love them with all my heart - maybe it's becouse my grandad's hairstyle? My three-year-old aunt? My dad in long, white stockings? When you work with a photo you truly love everything is so simple...


Świeta minione - tag akrylowy

tutaj jest powiekszenie - here is a bigger photo

Tag, jak na taga jest bardzo duży - zasadniczo kupiłam kilka takich z przeznaczeniem na album, ale okazało się, że chyba nie doczytałam wielkości - otóż ma on 13x19 cm! Mało poręczny format zadecydował, że tagi zostaną rozparcelowane jako bazy do różnego rodzaju innych akrylowych projektów... taki los:)
Co jest na tagu? mała dawka tuszów alkoholowych, papiery i kształtki BG Ambrosia, garstka kwiatków Prima, nieco koronki, kilka akrylowych kropek i zawijas z kamyczków. Napis pochodzi ze Scrapińca, został potuszowany i pobrokatowany:)
Te tag is extra large - I think I bought it by accident, it's 13x19 cm - so I decided to use it as a layout background instead of creating a mini album (it would'nt be mini in fact!) The papers are BG Ambrosia, I also ttok a bunch of Prima flowers, some alcohol inks, some blings and glitter - and that's it :) I hope you like it :)

I to tyle - zrobiłam go z myślą o konkursie jubileuszowym, ogłoszonym przez sklep Nasze Hobby - przy okazji zapraszam już niebawem do obejrzenia prac, do głosowania w 3 kategoriach: filc, scrap i decoupage:)

18 comments:

adda said...

No cudne!!!!!!!!!! Trudno coś napisać gdy głowa jeszcze zachwytem oszołomiona...

mamami said...

Piekny nostalgiczny scrap. Świetne kolory, a baza była trafionym zakupem ;)
Finn zmuszasz mnie to poszperania w starych albumach :)

elka said...

Jest przepiękny poprostu .Szkoda zbędnych słów

nowalinka said...

Wow, Twoja wersja świąt jest rewelacyjna, bo fakt zawsze chodzi o to, żeby spotkać się z rodziną :)
Kolory bardzo odważne, ale świetnie pasują :)
Całośc robi wielkie wrażenie :))

Brises said...

Ło matko! Też bym chciała, żeby mi takie cuuuuuuuuuuda same powstawały.

piekielna_owca said...

ja tez mam kilka takich zdjec pieknych starych unikatowych ale ja jeszcze boje sie dotknąc ich chocby w celu scrapowym zeby nie spsuc.
Praca jest śietna jak zawsze u ciebie klimatycznie tak...

Emeline said...

I loooooove your giant tag. I love the color combo, it gives so much background to the photograph. I also love the inking in the back, so perfect, and of course all the details are so good, it's a pleasure to spend some times looking at your creation.

Nela5 said...

piękne !!! nic innego nie przychodzi mi do głowy ;-)))

Manualnie.pl said...

Piękny:) I brawa za to, że nie jest przeładowany, jak to zwykle w świątecznych pracach bywa;) Woow:)

nicktośka said...

finn, bomba, uwielbiam to co robisz z czernią...

betty_boop said...

Piękny scrap! Jakem gaduła, tak ciężko mi oddać swój zachwyt!

Maugo said...

Swietnie radzisz sobie z akrylem :) A takie rodzinne zdjecie to tylko podziwiac.

k_maja said...

finn..Ty mnie po prostu rozwalasz... kreatywnością, smakiem, oryginalnością, wyczuciem... no CAŁOKSZTAŁTEM mnie rozwalasz!!!!! nic tylko siedzieć i się gapić...

Pasiakowa said...

Okurka.. jak ty coś zrobisz, to spadam zawsze z krzesła.. Piękny! ma niesamowity klimat

a.batory said...

jasna cholera! WOOOOOOOOOOW
;)

BETIK said...

Niezwykła praca! Podziwiam:)

MonaLisa said...

cudo cudo cudo............ oczarowana siedze i chłonę każdydrobiazg na tym tagu.............. zrobiłaś coś neisamowitego..............

chwilka13 said...

niesamowity! wyobrażam sobie, jakie musi robić wrażenie "na żywo"!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...