Sunday, 1 January 2012

Kończąc rok... - Finishing the year...

Witajcie na przełomie starego i nowego roku. Wiem, że tradycyjnie jest to czas podsumowań, wybierania "naj z naj" i tym podobnych zestawień, do których ja sama nigdy specjalnie nie miałam serca, prawdopodobnie dlatego, że nie stawiałam sobie celów z określoną datą wykonania:) Wybaczcie, nie będzie u mnie ani ulubionych prac z tego roku ( to się zmienia z prędkością zmieniających się nastrojów) ani listy odhaczonych celów. Nie było takowych - były marzenia i sporo wiary, ale nic poza tym.
Będą jednak ogromne podziękowania dla wielu ludzi, którzy byli ze mną, niosąc wsparcie, pomoc, inspirację a czasem i zdrowego kopniaka w zad, na rozpęd.
Hi! It is beginning of the new year and I know it is usual time for looking back and suming things up, but - looks like I'm not that kind of person. I just can't force myself to do it, so why should I?
I don't put a general goals in front of me with a particular date to finish - that's why finishing a year is not so important for me, I guess. I don't have any "favorite layouts" (this changes with a speed of my changing moods, LOL) or goals achieved to share, sorry! There were only dreams and a lot of hope :)
There are some huge thanks though - for the people who were with me during this year, giving support, help, inspiration and sometimes a needed kick in my butt.


Dziękuję więc mojemu mężowi, Jędrkowi za nieustającą do mnie cierpliwość i miłość, której nigdy nie zrozumiem, oraz rodzicom, którzy zachowali spokój, choć nie rozumieli z czym się mierzę.
Dziękuję wszystkim moim przyjaciołom i znajomym - za słowa wsparcia, krytyki, pokrzepienia i popchnięcie w jedynym słusznym kierunku (do przodu!) oraz możliwość uczestnictwa we wspaniałych wspólnych przedsięwzięciach i spotkaniach.
I want to thak to my husband, Jędrek, for his continuous patience and love which I don't fully understand and my parents, who stayed calm even if they didn't understand what am I going for.  I send my huge thanks to all my friends - for the words of support, criticism and review, refreshemnt and for pushing me in the one right direction (straight ahead) and possibility of taking part in many meetings, shared projects and plans.
Dziękuję osobom i firmom, które dały mi szansę sprawdzenia, czy dam radę i wsparcie, którego potrzebowałam: Tusi i Anai z 7 Dots studio (i nie tylko) - za spokój, cierpliwość i wspólną pracę, DesignTeamowi 7 Dots studio - za wiarę w powodzenie i doskonałe projekty, Tattered Angels, za wspaniały rok i perspektywę kolejnego, Primie, która zdecydowała, że takie cudaki jak ja też mają "primowy" potencjał oraz Dusty Attic, wspaniałym, otwartym dziewczynom z Australii. Dziękuję wszystkim moim studentkom - i organizatorom warsztatów, na które byłam zaproszona: Heidi z Danii, Lindzie i Anicie z Norwegii, Nicolle i Francoise z Belgii oraz Barbarze z Włoch. Dziękuję też mocno Cynce i poznaniankom, Mamami i ekipie krakowskiej oraz grupie z Józefowa i wiernej grupie mareckiej.  Całe moje doświadczenie warsztatowe jest wprost trudne do opisania i docenienia - naprawdę czuję się szczęściarą.
I want to thank to the people and brands, who gave me the possibility to challenge myself, gave me support I needed: Tusia and Anai from 7 Dots studio (but not only from there) - for patience, their calmness and great work together,  to my &DS Design Team, for amazing designs and faith  in our project, Tattered Angels for a wonderful year together and possibility to have another one, To Prima, who was convinced that beeing "the edgy one" may be an advantage and there is a "prima" potential in mixedmedia and grunge. Huge thanks to Dusty Attic, wonderful ladies from Autralia too!
I want to thank all the students from my clases this year and all the organisators, who invited me for the classes:  Heidi from Denmark, Lindzia and Anita from Norway, Nicolle and Francoise from Belgium and Barbara from Italy. I want to thank Cynka nad girls from Poznań, Mamami  and the groups fro Krakow and 2 local groups fromJózefów and my faithful students from Marki. All my class experiece is just beyond amazing and I can't even express how grateful and lucky I am! 

Szczególnie mocno dziękuję Nathalie Kalbach, przez którą moje warsztatowanie się rozpoczęło, i która miała więcej wiary we mnie niż ja sama - oraz za pamieć o mnie przez cały okrągły rok i doskonała współpracę w DT... i pchanie mnie do przodu.
Dziękuję Wam, odwiedzającym tego bloga - Wasza obecność dodaje mi siły do działania, naprawdę.
Jeżeli kogoś pominęłam - wybaczcie. Jestem naprawdę wdzięczna Wam i losowi za ten rok!
I want to underline how deeply grateful I am to Nathalie Kalbach, great friend from Germany, who made me  starting the classes, and who had more confidence in me than I did. Thank you for that, and for wonderful in the DT and pushing me forward just when I needed that!
Thank to You all, visiting this blog - Your presence gives me the will and power to move on. Thank you for beeing here. If I missed someone - please forgive me! I feel really grateful to you all for this year!


Na koniec - kilka prac, które powstały w tym roku, a jeszcze nie pojawiły się u mnie na blogu... dziś pierwsza część - w zbliżonej kolorystyce.
To finish this long post I show some of the projects made this year, which weren't blogged yet for some reasons. I've chosen the ones a bit similar in color palette.

Stopklatka - Filmstrip

123 *Tattered Angels*

Przeszłość - Past *7 Dots Studio*
Praca powyżej to jednocześnie mój projekt wykonany z myślą o cyklu "Moje Studio" na blogu Dots Studio - całość wpisu można zobaczyć tutaj - zapraszam!
The layout above is also a project which I made for the "My studio" blogpost on the 7 Dots Studio blog - look here for more details!

Na koniec, składam Wam wszystkim serdeczne życzenia: spełnienia marzeń, realizacji planów i wszelkich niezbędnych środków, do uczynienia tychże. Miłości, zdrowia, siły... oraz pieniędzy, bo także się przydają:)
Ściskam mocno!
And now I'd like to wish you all the best for the New Year: amazing plans, dreams and all that you need to make them come true - love, good health, strenght... and money, as it is sometimes an important factor too!
I send you the warmest hugs!Finn

34 comments:

AnnaB said...

You are sooo talented and your creations are simply stunning, every time!

Berberis said...

Cudne Lo'sy!!!
Dużo szczęścia i pomyślności w Nowym Roku życzę!!

zuzanka-czaruje said...

Fantastyczne prace, kocham ten klimat - i zawsze dłuuugo wpatruję się w te wszystkie detale... :)
W Nowym Roku również życzę wszystkiego, co dobre - i wielu twórczych pomysłów!

cat lacigale said...

happy new year to you and your relatives Finn ! Go on ! You're fantastic !

Evgenia Petzer said...

so beautiful! you are amazingly talented!

bernie said...

je te souhaite une très bonne année , beaucoup d'inspiration et une nouvelle ligne de papiers...
je viens d'acheter la collection "dreamer" et j'adore!!!

Ewik21 said...

fantastyczne prace!!!! dużo zdrówka i energii na ten rok i dziękuję za ubiegły ***

Bellaidea said...

Jako Twoja wierna fanka dziekuje Ci za to że dzielisz sie z nami swoim talentem i też "pchasz nas do przodu"!
Spełnienia marzeń i ...wielu przyjemnych niespodzianek w 2012~!

GosiaK said...

Wszystkiego najlepszego w nowym roku! A ja dziękuję Tobie Finn, bo dzięki Twoim pracom i inspiracjom (szczególnie audycji live Primy) zaczęłam sięgać w zupełnie inne sfery scrapbookingu niż dotychczas :) Przede wszystkim uświadomiłaś mi jak ogromny potencjał drzemie w stemplach - za co szczerze dziękuję!
Jeszcze raz - wszystkiego naj :)

Людмила said...

С новым годом! с Новым счастьем! Доброты, мира и вдохновения!!!!

cynka said...

i ja dziękuję!!!
za spotkania
i za ogrom wiedzy jaką tak niesamowicie się ze mną podzieliłaś
:***

Hrabinka Anna said...

wszystkiego najlepszego w Nowym Roku... glowy pelnej kolorowych pomyslow. A dni niech sie rozciagaja, abys mogla pogodzic czasowo rodzine i pasje.
Ps) i do zobaczenia na wyspie..:)

corinne de france said...

Encore de superbes réalisations, et je reconnais une page faite en atelier ;-)
Bonne année à vous et vos proches
et merci pour toutes vos créations qui m'inspirent ^^

Susie Jefferson said...

Congratulations, and Happy New Year!

Marianne/skorpionen said...

Can't tell you enogh how I admire your projects!!! Love ALL your work and you are such a fantastic inspiration!
Wishing you all the best for the new year!

Edi-th said...

Wszelkiego dobra na Nowy Rok! a sobie życzę, by móc uczestniczyć w Twoich warsztatach i móc podziwiać Cię face to face :) Twoja twórczość przyciąga mnie jak magnes i daje odetchnąć magią w szarej codzienności- za co bardzo dziękuję ! :)

monikouette said...

wszystkiego co piekne, tworcze i optymistyczne na ten Nowy Rok zycze!
ja tak w cieniu sobie zawsze stoje i podgladam, ale wiesz ze od zawsze wierze w Ciebie i kto tylko chce uslyszec o natchnionej Polce (ale nawet i ten kto nie chce uslyszec) to zawsze uslyszy ode mnie o Finn

niech Twoja droga artystyczna sie rozwija, dawaj nam tyle radosci z ogladania Twoich prac ile masz jej Ty tworzac wszystko co tu ogladam
pozdrawiam
monika

Anonymous said...

Supernice layouts, very nice work.
/Anna

Zyta said...

Ja tak tu u Ciebie bywam często, ale cicho siedzę, bo chyba musiałabym tylko pisać ochy i achy, bo Twoje prace mnie zatykają. Ale prócz tego inspirują niezmiernie i za to chcę Ci bardzo podziękować. I życzę radości, miłości i czasu jak guma, byś wszystkie twórcze marzenia spełniała:) Pozdrawiam:)

mammasol said...

Just Love Love Your work!!Amazing

Martha Richardson said...

Happy New Years to you...you MUST know how you pushed us on the Tattered Angels DT...your work is beyond incredible. I would look at you work and think...how can I even close to Finn...ahhh! So since your giving thanks...here's one back at you!!! Can't wait to meet you at CHA. xoxoxo

Mija ♥ said...

Wow Finn! This is stunning! Thank you for the inspiration!!

frutti said...

Życzę Ci ażeby ten rok był co najmniej tak samo udany jak poprzedni.
Pozdrawiam xoxox

Anna "LiTHiuM" said...

Потрясающие работы! Невозможно оторвать взгляд!)
С новым годом!

Nathalie Kalbach said...

Ahhh - Happy New Year Sweetie! And thank you for your kind words- right back atcha- You rock :) Love ya and can't wait to see you in three weeks to squeeze you like a lemon ;)

papillon said...

Sweetie, if you weren't you, you wouldn't have so many people to thank. because it's of who you are that so much people love you! So, thank you... for being just... you :)

sending a huge hug!

ps: love the lay-outs. but that second one: WOW!!!

mandysea said...

just stunning, and sublime work
Wishing you a very creative and happy twenty12!

wikucha said...

Boskie prace! Powalające!

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Tusia said...

:** Wiesz, co myślę :)

Belladonna said...

Wszystkiego wspaniałego w Nowym Roku. Cieszę się, że mogłam podpatrzyć Cię w akcji :)

Kasia Kaniewska said...

A ja dziękuję za wieeeele inspiracji. I odwagę :)

Marcela Valadares said...

Mais uma vez parabéns pelo trabalho lindo e encantador, humildemente convido-a visitar meu blog www.cirandadepapel.com para ver o LO que criei inspirada nos seus projetos. Que Deus te ilumine para continuar criando coisas maravilhosas!!!

Teeshoom said...

Happy New Year!!!

Emily said...

Happy new year! I always love seeing your work... you are so very inspiring!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...