Tuesday, 22 February 2011

Otwórz... - Open... *Tattered Angels*

Nie mogłam się oprzeć urokowi tej starej, zardzewiałej zasuwy od pierwszej chwili - kiedy to wygrzebałam ją w  pudle ze starociami na działce. Spokojnie czekała na swoją kolej - wiedziałam, że kiedy da się jej drugą szansę pokaże na co ją jeszcze stać :) Temat na luty na blogu Tattered Angels okazał się być idealnym momentem aby ją odgrzebać... zamocowanie jej na małym blejtramiku 13x18 cm było sporym wyzwaniem, ale pasta strukturalna na szczęście okazała się być dobrym wyborem - po dłuższej chwili przyszedł czas na tę wdzięczniejsza część pracy - ozdabianie!
I couldn’t resist this assemblage project. When I found this old, heavy door lock it was all covered with rust – and I loved it from the first sight! I knew I had to take it home and give it a second chance… It is very heavy so placing it on the small, 13×18 cm canvas blank was a kind of a challenge, but finally the Carvable Modeling Paste seemed to be a good choice. I let it dry a bit and started embellishing… with all that I had on my desk.

 Otwórz - Open

Otwórz - Open

Jak już pewnie wiecie połączenie mediów strukturalnych i kolorowych z  wszelkiego rodzaju "śmieciami" to coś, co kocham w mixed-mediach najbardziej. Tutaj użyłam moich ulubionych Glimmer Mistów  w odcieniach czerwieni, fioletu, różu i niebieskości: Raven, Sapphire, Candy Apple Red, Black Cherry i Lavender Fields. Klucz i wspaniałe tekturowe skrzydełka od Dusty Attic pomalowałam dwoma świetnymi kolorami Glimmer Glam: Be Positive i Golden Goddess  - dodały one zasuwce i kluczowi blasku, który ucieszyłby każdą prawdziwą "srokę". Spodobało mi się to tak bardzo, że dodałam jeszcze trochę tu i tam...

Modeling paste combined with found objects and Color medias like Glimmer Mists and Glimmer Glams are my all-time favs. Here I took Glimmer Mists in the shades of red, pink, purple and blue: Raven, Sapphire, Candy Apple Red, Black Cherry and Lavender Fields. The key and the beautiful chipboard wings from Dusty Attic were painted with two beautiful Glimmer Glam colors: Be Positive and Golden Goddess, which gave them amazing sparkles. I also used the Golden Goddess to add some gold shades to the other parts of the layout – it worked perfectly!
"Otwórz" to praca, z pogranicza baśni i twardej, miejskiej codzienności - myślę o niej trochę jak o elemencie z "Alicji w Krainie Czarów" gdzie codzienne przedmioty okazywały się mieć mocno zaskakujące właściwości. Mówi też trochę o pięknie ukrywającym się wszędzie wokół nas, o tym, aby otwierać szerzej oczy móc je dostrzec - kiedy pozwolisz sobie na zmianę perspektywy, na poruszenie wyobraźni, poruszenie zmysłów - tak wiele może się wydarzyć! Codzienność też może być wspaniała, jeśli widzisz w niej odrobinę magii :) To działa... i uzależnia!
The “Open” assemblage shows that there’s a lot of hidden beauty in our everyday life, things that are around us, common an well known… I think it may be inspiring for you to open yourself,  look at them from a new, different perspective and find posibilities to show how marvelous they are.  I know it works, and it is addictive… Now I cant live without it;)

17 comments:

bohemiannie! art said...

Thank you so much for sharing! This is more wonderful than I have words for.

Guriana said...

moje uwielbienie dla Twojej twórczości rośnie z każdym postem...:))

Zoe said...

So Inspiring!!! I Absolutely love this piece. xx

Nelbel said...

Love, love, love it!!

Laura said...

Thank you for sharing this. I have many old keys and this one is unique. Love what you have done with it and I hear you about the glimmer glam- amazing stuff there.

IWA said...

Oj działa: sezamie wyobraźni otwórz się! Piękne i niepokojące. :-)

beskonechnost said...

As I like!!!! VAU!!!

papillon said...

love as much the creation you made as the message it carries. makes me want to ... open!

ulkasan said...

miodzio :)

MvM-design said...

Love your work, thanks for the inspiration!!

Tusia said...

Widziałam już i podziwiałam na blogu TA - boska praca!!!

I duuuuuuużo zdrowia przesyłam przy okazji :**

analia cristina said...

Que estupendo trabajo,tienes una gran imaginacion!

cat lacigale said...

Thank you for this great project ! I love the colours, the composition.
Bravo !
Catherine

Desirée-ScrapDees said...

what a lovely project you have created here, it is really great!

ankan said...

Mogę tylko napisać, że oniemiałam z zachwytu !

Anonymous said...

rzeczywiśćie , odnajdywanie w zwykłych rzeczach "tego czegoś" to talent, gratuluję

Natalie said...

Love this, so inspiring, as always!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...