Monday, 20 December 2010

Zima, zima - Winter, winter!

Witam ponownie wszystkich w comiesięcznym cyklu autorstwa projektantek spod bandery Scrapki.pl pod wszystko mówiącą nazwą:

W tym miesiącu naszą inspiracją stała się przepiękna zimowa aura, goszcząca za naszymi oknami już od początku grudnia. Mróz, śnieg - nieodłączne uroki zimy, a przy tym wspaniały temat do scrapowych i mixmediowych działań. Czas odkurzyć zapomnianą nieco zimną, wręcz lodowata paletę barw i utrwalić na papierze atmosferę, która nas zewsząd otacza :) Ja, dodatkowo, postanowiłam sięgnąć nieco w przeszłość... zawsze uwielbiałam to grudniowe zdjęcie mojego taty :)

X-mas1974

W powyższej pracy najbardziej znaczącymi elementami są kwiaty i litery "spersonalizowane" przeze mnie tak, aby pasowały do "lodowatej" kompozycji. Nie miałam oczywiście w swoich zbiorach gotowych, pasujących dodatków, ale od czego są media? Na warsztacie pojawiły się 3 rózne preparaty - każdy srebrny: Akrylowy Dabber - Srebrny Metaliczny, Pękająca srebrna - Crackle Paint oraz tusz alkoholowy z serii Mixatives - Silver. Każdy z nich jest kryjacy i metaliczny, ale każdy służy do innych zadań specjalnych :) Tutaj zdjęcie pamiątkowe obok przyszłych ofiar...


Srebrny Dabber to farba akrylowa, która doskonale sprawdza się do malowania "gładkiego" jak i "teksturowego" - kiedy  zamiast delikatnych pociągnięć gąbkowym aplikatorem dość mocno nim stukamy w podłoże. Dabber pięknie kryje i ma naturalny, metaliczny połysk. Doskonale sprawdzi się na papierze i drewnie.

Distress Crackle Paint to w założeniu farba, która po wyschnięciu pokrywa sie siateczką atrakcyjnych dla oka spękań. Seria metaliczna prezentuje sie naprawdę spektakularnie - ma śliczne odcienie i jest na tyle gęsta, że na malowanej powierzchni tworzą się ciekawe tekstury... Crackle  Paint nadaje się do każdej powierzchni, choć z tych bardziej śliskich jak plastik czy metal - może odpryskiwać.

Porównanie efektu - po lewej Dabber, po prawej jeszcze mokry Crackle Paint...


Trzeci z nich, alkoholowa miksatywa, to rozwiązanie idealne do metalu, plastiku czy szkła: łapie doskonale, pokrywa dokładnie i na dodatek - jest bardzo wydajny. Można nakładać go aplikatorem z filcem lub bezpośrednio na przedmiot z buteleczki, pomagając sobie ewentualnie pędzelkiem. Nie warto go stosować na papierze (po prostu wsiąka jak każdy tusz) - chyba, ze jest to papier powlekany lub lakierowany :)

A tutaj drobny wynalazek który powstał przy tworzeniu zimowej pracy: Crackle Pant przysmażony nagrzewnicą tworzy arcyciekawe, urokliwe bąbelki, które mogą pasować do prac w styl vintage czy grunge.

Na koniec - zdjęcie moich działań - całkiem pokaźny zbiorek dodatków idealnych do "mroźnego, zimowego scrapa". Wszystkie srebrne - tak jak chciałam :)

W praktyce takie dodatki prezetują się  o tak (wspomagane nieco pastą strukturalną):
Materiały (pochodzące ze sklepu Scrapki.pl):
- Srebrny tusz alkoholowy - mixatywa
- Srebrna farba pękająca  - Crackle Paint - Brushed Pewter
- Farba akrylowa Dabber - Silver Metallic
- Tusz Distress - Black Soot
- Glimmer Mists od Tattered Angles - odcieni szrości, turkusy
- Glimmer Screens od Tattered Angles - śnieżynka
- Kwiaty papierowe

A teraz... serdecznie zapraszam na blogi dziewczyn z naszej ekipy: Anai, Betik, Karoli, Tusi i Zielonookiej - zapewniam, ze znajdziecie tam świetne wytwory, które byc może zainspirują was do działana :) Tym czasem ściskam mocno i znikam z zimowym pozdrowieniem!
:*

13 comments:

Tusia Lech said...

Fantastycznie pokazana metamorfoza :)

anai said...

Piękna zimowa praca. Muszę się kiedyś w końcu odważyć na oscrapowanie starych zdjęć rodzinnych...
jak zwykle cudnie szalejesz z mediami, a "podgotowane" media to jeden z moich ulubionych efektów uzyskanych kiedyś oczywiście przypadkiem ;)

Karola Witczak said...

Fantastycznie przeobraziłaś niezimowe przydasie w iście zimowy klimat! Piękny Lo i piękny każdy detalik!
Ściskam! :*

asica.p said...

niesamowicie oddałas klimat zdjęcia:0ale cuda robisz z tymi preparatami,no szacun normalnie:)

Encza said...

Bajecznie piękny !!!!!!!!!!!!!!!

Unknown said...

Finnibair. This is simply beautiful. You are such a huge inspiration for me. Thanks for sharing your art.

coco.nut said...

finn, jesteś absolutną MISTRZYNIĄ!!! ten LO jest przecudny po prostu, niesamowicie działasz tymi mediami różnymi!!!

muriel said...

Fantastic page! Very inspiring.

OLIWKA said...

świetne przeróbki, nostalgiczny scrap dzięki Finn za pomoc przy chorągiewkach:)

Ula H. said...

Jesteś Mistrzynią !!! Chylę czoła i dziękuję ,że zechciałaś pokazać tajniki swojej pracy, a efekty wprost cudowne :))
Pozdrawiam ! Magicznych Świąt !!!

Lari Scrap said...

Thank you for the inspiration! This layout is gorgeous! Just wanted to stop by and wish you and your family a Merry and bright Christmas and a wonderful 2011!
xo

Mireille said...

awesome layout again.
Love to see your doing tutorials!!
super cool!!!
hoping some day for a tutorial on what kind of medium you use to place your "stuff".. looks like some kind of gelmedium but I just cannot figure it out
Adore your beautiful work however!
hoping some day you will come to Holland to teach.
Wishing you a fantastic christmas!

BETIK said...

Te prace z kilkoma "krok po kroku" są fantastyczne! Jeszcze trochę i może się odważę spróbować czegoś innego:) Jeśli napiszę, że scrap jest piękny to zabrzmi banalnie, ale cóż... taka jest prawda:) Pozdrawiam i pięknych świąt życzę.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...